logo Šachtička

St. Petrus Vini - naše partnerské zariadenie

„Domovom novovybudovaného penziónu je juhoslovenský vidiek. Do miestneho nádherného prostredia zapadá akoby sem patril odjakživa. Je obkolesený vinohradmi a pivničkami, ktoré sa v tejto oblasti nazývajú „hajlokmi". Nachádza sa hneď za rázovitou dedinkou Svätý Peter, na mieste, ktoré naši predkovia nazvali „Čőzheď"."

Podunajská vínna cesta je pojem známy milovníkov dobrého vínna po celom Slovensku, jej hranice siahajú k mestám Komárno, Nové Zámky a Štúrovo. Z južnej strany susedí s Maďarskom, kde hranicu tvorí rieka Dunaj. Jej súčasťou je aj vinárstvo St.Petrus Vini. Táto oblasť dala vzniknúť aj chýrnemu „Svätopeterskému rizlingu".

Ubytovanie

V penzióne je k dispozícii 15 dvojlôžkových izieb s nádherným výhľadom na okolitú prírodu a nekonečné vinice. Fascinujúci pohľad z okna, doplnený o východ či západ slnka, dotvorí už aj tak veľmi príjemnú atmosféru. Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii izby s prísteľkou.

St. Petrus Vini

Stravovanie

Hostia sa môžu stravovať v priestrannej reštaurácii, ktorá vďaka vysokým francúzskym oknám s panoramatickým výhľadom, evokuje pocit vidieckeho luxusu. Jej súčasťou bude aj Caffe Bar s kapacitou 150 miest. Od jari do jesene oceníte veľkú slnečnú terasu s nádherným výhľadom na okolitú scenériu, kde si určite vychutnáte vynikajúcu kávu Puro Fairtrade.

Vináreň je riešená štýlovo, dominujú jej klenby zo starých tehál. Je priam stvorená pre romantické posedenie pri sviečkach s gurmánskou večerou a ochutnávkou tých najlepších vín z regiónu.

St. Petrus Vini

Architektonický skvost! Takto by sa dala jednoducho charakterizovať majestátna pivnica, ktorú tu na ploche 450 m2 vybudovali majitelia. Po vstupe sa Vám naskytne pohľad, ktorý Vás ohromí. Za použitia viac ako 180 000 ks pálených tehál vznikli nádherné klenbové priestory, ktoré skutočne dýchajú históriou a dodávajú tomuto miestu nádych elegancie. Zážitok dopĺňa vstup do Rotundy, vhodnej na degustáciu vín, hodovanie, ale aj špeciálne príležitosti.

Gastronomická vyzretosť miestnej kuchyne je zárukou Vašej spokojnosti. Jedálny lístok, ktorý je založený na domácich, regionálnych surovinách, v súčasnej dobe veľmi obľúbených BIO potravinách, ponúka typické jedlá, ale v inovatívnom podaní. Zámerom bolo priniesť do regiónu gastronómiu na kvalitatívne vyššej úrovni, ktorá osloví aj ľudí z okolia, priláka hostí aj z iných oblastí Slovenska a aj zahraničných turistov.

Špeciálne príležitosti

Možnosti, ktoré penzión so svojím okolím ponúka, sú ideálne na rôzne príležitosti ako sú rodinné oslavy, stretávky, plesy, firemné akcie, ako aj festivaly. Prežite v penzióne svadbu snov v romantickom prostredí, zahaľte ju do elegancie a poistite zárukou dlhoročných skúseností a vynikajúcou kuchyňou. Svadobný deň v týchto priestoroch je neopísateľným zážitkom. Celý objekt dýcha romantikou a v spojení s výborným jedlom a profesionálnou obsluhou si nemusíte s ničím robiť starosti.

Svet zážitkov a okolie

Deti milujú zvieratká a zvieratká milujú deti. V tesnej blízkosti penziónu uvidíte, ako si tu všetky slobodne nažívajú. Môžete si ich pohladkať aj nakŕmiť. Na miestnej farme v súčasnosti uvidíte koníky, poníka, kozičky, ovečky, prasiatka, psíkov, maďarský stepný dobytok a iné zvieratá, pretože farma sa neustále rozrastá. Hneď vedľa farmy sa nachádzajú hojdačky a pieskovisko pre deti, takže o zábavu je postarané.

Penzión St.Petrus Vini sa nachádza neďaleko obce Svätý Peter, 15 km od mesta Komárno. Okolie poskytuje výborné možnosti na kúpeľný cestovný ruch. Voda z termálneho prameňa v Komárne má podobné liečebné účinky ako minerálne vody v Piešťanoch a Trenčianskych Tepliciach. Najznámejšie a najvyhľadávanejšie sú kúpeľno-rekreačné areáli v Patinciach, Podhájskej a Štúrove.

St. Petrus Vini

Podunajská nížina je vyhľadávaním miestom stretnutí športových rybárov, miestne jazerá, rieky a mŕtve ramená Dunaja a Váhu poskytujú vynikajúce podmienky pre tento aktívny typ oddychu. Medzi najznámejšie miesta patria: Súkromné jazero Búč - rozloha 15 ha - vzdialenosť 20 km; Moby-Dick Kolárovo - rozloha 2 ha - vzdialenosť 29 km; Carp paradise Zemianská Olča - rozloha 2,8 ha - vzdialenosť 38 km. Pre milovníkov golfu je k dispozícii Airport Golf Club Šurany - prvý golfový club v Nitrianskom kraji vzdialený od penziónu iba 37km a neďaleký areál v Tate v Maďarsku.

Penzión so svojím okolím ponúka výborné podmienky pre tzv. vidiecky turizmus, svojou skvelou kuchyňou a vínnou pivnicou si podmaní všetkých, ktorí vyhľadávajú dobré jedlo, kvalitné víno a príjemnú ničím nerušenú atmosféru. Ak chcete na chvíľu opustiť ruch veľkomesta a vychutnať si pokoj vidieka, toto miesto je na to ako stvorené, vrelo odporúčame.

St. Petrus Vini
Svätý Peter 1822
946 57 Svätý Peter

GSM: +421 908 049 316
O2: +421 949 152 811
E-mail: info@stpetrusvini.sk
web: www.stpetrusvini.sk

Naši partneri

logo sphere card logo Enemy paintball Erb Špania Dolina
logo letisko Sliač

Hľadáte odevnú firmu pre Vaše firemné oblečenie, potrebujete ušiť kvalitné pracovné odevy? Doporučujeme:

logo ARMA s.r.o. logo Vstúpte s dieťaťom

Free WiFi v celom hoteli

Svet zážitkov na Šachtičkách

Jazda na koňoch

Jazda na koňoch

Masáže

Masáže

Saunový svet

Saunový svet

Farma pre deti

Farma pre deti

Domáce špeciality

Koliba Šachtičky

Tel hotel Šachtička