Cyklotrasy

Cyklotrasa č.1

Šachtičky - Donovaly - Šachtičky

Krásna cyklotrasa s nádhernými výhľadmi na okolité kopce, ktorou sa lesnými cestami a lúkami dostanete až na Donovaly. Cestou sa môžete občerstvit Na Kráme, dať si pivko, nealko alebo niečo malé pod zub. Na Donovaloch sa môžete posilniť na cestu späť v niektorej z miestnych kolíb, ochutnať pivko v Donovalskom pivovare alebo navštívit jednu z miestnych atrakcií. Celodenný výlet strednej náročnosti.

Cyklotrasa č.2

Šachtičky - Staré Hory - Špania Dolina - Šachtičky

Náročná cyklotrasa s krásnymi výhľadmi, výživnými výjazdmi a rýchlymi zjazdmi. Zo Šachtičiek popod Jelenskú skalu Partizánskym chodníkom a Barborskou cestou až na Staré Hory, kde sa môžete občerstviť a načerpať sily na cestu späť v miestnych reštauráciách a pohostinstvách. V centre obce, ktorá je mariánskym pútnickým miestom móžete obdivovať Baziliku Návštevy Panny Márie. Cestou spať pokračujete ponad Staré Hory Barborskou cestou až na Španiu Dolinu. Na Španej Doline sa môžete občerstviť prípadne navštíviť zaujímavosti obce, ktorá je starobylou baníckou obcou s bohatou históriou súvisiacou s banskou činnosťou.

Adrenalín spojený so zábavou

Srdečne Vás pozývame na náš druhý E-bike Camp!

Pripojte sa k nám na tomto trojdňovom dobrodružstve plných cyklistických zážitkov. Užite si krásy prírody, panoramatické výhľady a príjemnú spoločnosť. S RIDE.sk sme pre vás pripravili nezabudnuteľné jazdy po okolitých cyklotrasiach s miestnym sprievodcom, ktorý vám odhalí všetky tajomstvá nášho okolia. Nemusíte sa obávať ani o nabíjanie e-bajkov, my Vám to zabezpečíme. Viac info TU

Cyklotrasa č.3

Šachtičky - Fuggerov dvor - Baláže - Šachtičky

Zo Šachtičiek sa po hlavnej ceste spustíte cca 1,5 km, kde uvidíte odbočku doľava na lesnú zvážnicu, ktorá je označená rozcestnikom. Miernym stúpaním sa lesnou cestou a lúkami dostanete na Selčiansky diel odkiaľ si môžete užiť krásne výhľady na okolité krásy basnskobystrického kraja. Odtiaľ Vás čaká zábavný zjazd po lúkach až k hotelu Fuggerov dvor, kde sa môžete občerstviť a pripravit na zjazd po asfaltovej ceste až do obce Selce. Po prechode celou obcou sa napojíte na cyklotrasu, ktorou obídete obec Priechod a následne asfaltovou cestou pokračujete do obce Baláže. Cyklotrasa pokračuje výdatným stúpaním z nadmorskej výšky 550 m n.m. ku rozcestníku Krčahy, Kováčka, ktorých sa nachádza v nadmorskej výške 925 m n.m., kde sa ďalej napája na trasu z Donovalov naspäť k nášmu hotelu, kde ako zaujímavosť cestou natrafíte na Špaňodolinský vodovod a budete prechádzat Sedlom Horný Šturec.

Cyklotrasa č.4

Šachtičky - Špania Dolina - uľanka - Šachtičky

Zo Šachtičiek sa poza hotel vydajte cyklotrasou po asfaltovej ceste až na rázcestník Sedlo Dolný Sturec odkiaľ Barborskou cestou pokračujeme ponad Piesky až na Ganiarku, kde môžete vidieť zrekonštruovanú horáreň. Odtiaľ sa lesnou zvážnicou pustite výdatným zjazdom spať na Barborskú cestu v smere na Uľanku. Po prejazde dedinou Uľanka popod železničný most Vás čaká výdatný výjazd až na Španiu dolinu s prevýšením 300 m. V dedine Špania Dolina sa môžete občerstviť v miestnom penzióne Klopačka, ktorý sa prevádzkuje v jednom zo zachovalých póvodnych banských budov zo 16. storočia. Vo vnútri penzióna s reštauráciou môžete obdivovať malú expozíciu baníctva a tradičného ľudového umenia - špaňodolinské medené poháre a slávnešpaňodolinské čipky. Po občerstvení Vás čaká posledný výjazd na Lazy nad Kršňavou, kde Vás čaká ďalších nastúpaných 250 m. Následne sa dostanete miernym prevyšením a následným zjazdom naspať na Šachtičky.

Rozšírenia: jpg,gif,jpeg


Horský Hotel***

Šachtička

Recepcia 24/7

 +421 905 40 40 49

info@sachticka.sk

Šachtičky, Banská Bystrica
Slovenská republikaGPS: N 48°48´19.66" E 19°08´59.19"

Navigovať cez google maps